Anasayfa / Parti Açıklamaları / JI BER FIKIR Û RAMANÊN XWE SIZAKIRIN YA SÎYASETMEDERAN EM ŞERMEZAR DIKIN

JI BER FIKIR Û RAMANÊN XWE SIZAKIRIN YA SÎYASETMEDERAN EM ŞERMEZAR DIKIN

Hevseroka Kongreya Civaka Demokratîk Leyla Guven, piştî ku 22 sal û 3 meh ceza li 9emîn Dadgeha Cezayê Giran a Amedê hate birin şandin girtîgehê. Siyasetmedarên sivîl ji ber bingehên qanûnî siyasetê dikin, dîtin û ramanên tînin ziman tên girtin em vê ya şermezar dikin. Van cezayên ku didin kadroyên siyaseta sivîl, li parlamentoyê ji bo Kurd, şoreşger û hêzên demokratîk wekî beşek ji zihniyeta ku dibêjin “ohh” em şermezar dikin.

Leyla Guven got; “Ez naçim cihekî. Ez ê li vî welatî siyasetê bidomînim. Lê li hundir lê li derve.” Em Leyla Guven silav dikin.

Partiya Komunîst a Kurdistan – KKP

xxx

Demokratik Toplum Kongresi Eş Başkanı Leyla Güven, Diyarbakır 9. Ağır Ceza Mahkemesinde 22 yıl 6 ay hapis cezası ve tutuklama kararının ardından gözaltına alınarak tutuklandı.

Sözünden başka bir silahı olmayan, yasal/meşru zeminde siyaset yapan sivil siyasetçilerin görüş ve düşüncelerinden dolayı cezalandırılmalarını kınıyoruz. Sivil siyaset kadrosu üzerindeki baskılar, Meclis kürsüsünde, Kürt, devrimci, demokrat güçlere yaptıklarından dolayı “ohhh” çeken zihniyetin bir parçasıdır.

“Hiç bir yere gitmiyorum. Bu ülkede siyaset yapmaya devam edeceğim. Ama içerde ama dışarda.” diyen Leyla Güven’e geçmiş olsun diyoruz.

Kürdistan Komünist Partisi – KKP

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

SEYİD RIZA VE YOLDAŞLARINI SAYGIYLA ANIYORUZ!

84 yıl önce bugün, Elazığ Buğday Meydanında haksız ve hukuksuz bir süreç sonucu idam edilerek katledilen Seyid Rıza ve 7 yoldaşını saygıyla anıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir