Anasayfa / Parti Açıklamaları / KANAYAN YARAMIZ; SİVAS MADIMAK OTELİ!

KANAYAN YARAMIZ; SİVAS MADIMAK OTELİ!

ÖSP olarak, 2 Temmuz Madımak Olayı’nı lanetlerken, yitirdiğimiz 33 canı saygıyla anıyor, anmaya çağırıyoruz!

Sivas’ta yapılan barbarca katliamın 25. Yıldönümüne girerken katliamı icra eden,  planlayan ve önemlisi “Çok şükür otel dışındaki halkımız bir zarar görmemiştir” (dönemin başbakanı Tansu Çiller) diyerek göz yumanlar hak ettikleri cezayı almadan dava dosyası kapatıldı.

Dava dosyası, iktidarlarının yönlendirmesi altındaki yargı tarafından “zaman aşımı” denilerek kapatıldı ama 33 canımızın hunharca katledilmesi asla ve asla Türkiye ve Kürdistan halklarının yüreğinde ve bilincinde kapanmayacaktır. Gün gelecek, devran dönecek Sivas Madımak Oteli davası yeniden açılacaktır. İllaki!

Sivas Madımak Oteli katliamı; aydın, sanatçı, yazarların şahsında halklarımıza özelde Alevi halkımıza karşı planlanmış bir katliamdı. Türk-İslam sentezine dayalı rejim devam ettikçe de Sivas Madımak Oteli katliamı ilk olmadığı gibi son da olmayacaktır, olmadı da! Madımak’ı Ankara Gar, Suruç, Diyarbakır… gibi bir çok planlanmış katliam izledi.

Bu tür katliam ve saldırılar halkımızı özgürlük ve sosyalizm mücadelesinden kopartamayacaktır.

01.07.2018

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

 

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

ANTEP PROGRAMI DAHİLİNDE YAVUZELİ VE KÖYLERİ ZİYARET EDİLDİ

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyetinin Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün Yavuzeli ilçesinin köyleri ziyaret edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir