Anasayfa / Parti Açıklamaları / HDP mitingine saldırıyı lanetliyoruz!

HDP mitingine saldırıyı lanetliyoruz!

Diyarbakır İstasyon Meydanı’ndaki HDP mitingine yapılan saldırı sonucu dört ölü yüzlerce yaralı var. Saldırı halkımıza, demokratik değerlere, hepimize yapılmıştır. HDP’nin yanındayız!

HDP camiasının ve halkımızın başı sağ olsun. Ölen insanlarımızın ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Seçim çalışmaları boyunca, Adana-Mersin-Bingöl-Erzurum başta olmak üzere HDP’ye 100’ün üzerinde saldırı yapıldı. Sonuncusu Diyarbakır’da miting alanındaki sivil halka yönelikti. Diyarbakır saldırısı göz göre göre geldi; zira “emniyet bomba ihbarını almış” ama tedbir almamış. Yapılan sivil halka dönük katliamdır, provokasyondur.

Amaç, halkı tahrik ederek seçime bir gün kala sokaklara dökmek “ve bak bunlar kamu güvenliğini bozuyorlar” propagandası yapmaktır. Amaç, “seçim güvenliği tehlikededir” bahanesi ile seçim sonuçlarına müdahale zemini yaratmaktır.

ÖSP; halkımızı, halklarımızı, ilerici, demokrat, sosyalist güçleri “provokasyonlara hayır, saldırıları lanetliyoruz” şiarlarıyla yarın Türkiye ve Kürdistan’ın her kentinde demokratik tepkilerini haykırarak saldırıyı lanetlemeye çağırıyoruz!

Devlete/hükümete çağrımız, zaman geçirmeden karanlık saldırının faillerini bulup yargıya teslim etmek olmalıdır, yoksa hükümet zan altında kalacaktır. 05-6-2015

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

 

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

ANTEP PROGRAMI DAHİLİNDE YAVUZELİ VE KÖYLERİ ZİYARET EDİLDİ

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyetinin Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün Yavuzeli ilçesinin köyleri ziyaret edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir