Anasayfa / Parti Açıklamaları / HATIRLAMAK DİRENMEKTİR!

HATIRLAMAK DİRENMEKTİR!

Ölümsüzlüğe yolculuğunun beşinci yıl dönümünde kendisini sevgiyle ve özlemle andığımız ve fikirleriyle, pratiğiyle Kürdistan ulusal özgürlük ve sosyalizm mücadelesinin kopmaz bir değeri olan Tuncay Atmaca yoldaşımızı her daim mücadelemizde yaşatma ve mücadele değerlerine bağlılığımız adına bir kez daha onun mezarı başında buluşacağız.

Yaşlısıyla, genciyle kalabalık bir KKP’li partili heyetleTuncay yoldaşa, hakkımızda kapatma davası açılmış olmasına rağmen, Kürdistan Komünist Partisi’ni (KKP’yi) açık meşru hale getirdiğimiz ve Hewler’de bölge komünistlerinin birliği için ortak adımlar atma sürecinde olduğumuz müjdesini de vermeye gideceğiz.

Tuncay yoldaşa mezarı başında seslenirken; KKP’yi olanca hacmiyle alanlarda ve basında, yeterli olmasa da hak ettiği biçimde görünür hale getirmemizi anlattığımızda, tıpkı, resimdeki gülümsemesi gibi bizleri gülümseyerek dinleyip sevinçli olacağına eminiz!

Tuncay yoldaşla mezarı başında yapacağımız bu değerli sohbete herkesi bekliyoruz!

Yer: Gökdere Mezarlığı – Buca – İzmir
Saat: 16:00
Tarih: 28 Temmuz (Pazar)

Kürdistan Komünist Partisi

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

HDP’YE YAPILAN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ!

HDP’ye yönelik bu açık saldırının asıl faali ve azmettiricisi, Kürtler ve kazanımları aleyhine Kuzey ve Güney Kürdistan’da, Rojava’da geliştirilen kışkırtıcı, saldırgan dil ve pratiktir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir