Anasayfa / Parti Açıklamaları / HALKLARIMIZIN BAŞI SAĞOLSUN!

HALKLARIMIZIN BAŞI SAĞOLSUN!

Atatürk hava alanında patlama, 40 kişi yaşamını yitirdi 147 kişi yaralandı.

Bu bir terör eylemidir. TERÖRÜ LANETLİYORUZ!

Halklarımızın başı sağ olsun, yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Hedef gözetmeksizin çocuk, yaşlı rasgele sivil savunmasız halkı hedef alan bu tür saldırılar, kim yapmış olursa olsun terördür, lanetlenmelidir.

Bu tür eylemlerle kentlerde kaos yaratarak siyasal iktidar ve başındaki liderler zayıflatılamadı, zayıflatılamaz. Her defasında savunmasız halkın hedef alındığı bu tür saldırlar Pakistan dahil hiçbir yerde siyasal iktidarları zayıflatamamıştır. Tersine bu tür amaçsız her kör terör eylemi, siyasal iktidarlarını pekiştirmek isteyenlere güç katmış. Toplumun “teröristler amaçlarına ulaşmasın” diyerek siyasal iktidar etrafında kenetlenmesine hizmet etmiş. Hükümetler ise Avrupa, Asya, Amerika her yerde, “görüyorsunuz kamu güvenliğini sağlamak zorundayız” gerekçesiyle temel ve özgürlükleri kısıtlamıştır. 29.06.2016

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi 

 

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

ANTEP PROGRAMI DAHİLİNDE YAVUZELİ VE KÖYLERİ ZİYARET EDİLDİ

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyetinin Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün Yavuzeli ilçesinin köyleri ziyaret edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir