Anasayfa / Parti Açıklamaları / XERABÊ BAVA KÖYÜNDE YAŞATILAN, DEVLET VAHŞETİDİR!

XERABÊ BAVA KÖYÜNDE YAŞATILAN, DEVLET VAHŞETİDİR!

Nusaybin’e bağlı Xerabê Bava (Koruköy) köyünün de içerisinde olduğu kırsal alanda 9 Şubat’tan beri sokağa çıkma yasağı eşliğinde operasyon yapılıyor. Xerabê Bava köyü başta olmak üzere operasyon alanına vekiller dahil kimse sokulmuyor, “elektrik ve telefonlar kesik” köyden bilgi alınamıyor.

Özellikle asker ve polis kuşatması altına alınan Koruköy’de yoğun baskı, işkence ve infaz iddiaları var. Baskıya maruz kalan köylüler, “90’larda bile böyle zulüm görmediklerini” söylüyorlar. “Askerlerin bütün evlerin kapılarını kırdığını”; “İnsanların hayvanlarına bakmasına bile izin verilmediğini”; “Komşuların birbirinden haber alamadığını”; “Evlerinin yakıldığını”… belirtiyorlar.

İddialar vahim! Bu iddialara ilişkin hükümet yetkililerinden ses yok! Konu meclise taşındığı halde hükümet ve devletten sorumluların konu hakkında bir açakılma bile gelmedi şu ana kadar.

Xerabê Bava’de halkımıza yaşatılanlar nedeniyle, hükümetin tutum ve sessizliğini kınıyoruz. Sokağa çıkma yasağı ile birlikte operasyona son vermeye çağırıyoruz.

22.02.2017

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

 

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

ANTEP PROGRAMI DAHİLİNDE YAVUZELİ VE KÖYLERİ ZİYARET EDİLDİ

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyetinin Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün Yavuzeli ilçesinin köyleri ziyaret edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir