Anasayfa / Parti Açıklamaları / ULUSAL ÖZGÜRLÜK MÜCADELEMİZDE QAZI MIHEMMED VE DAVA ARKADAŞLARINI YAŞATACAĞIZ!

ULUSAL ÖZGÜRLÜK MÜCADELEMİZDE QAZI MIHEMMED VE DAVA ARKADAŞLARINI YAŞATACAĞIZ!

31 Mart 1947 günü sabaha karşı saat üçte, Qazi Mıhemmed ve yoldaşları cumhuriyetin ilan edildiği meydanda Fars ırkçı rejimince idam edildiler.

Fars ırkçı rejimince idam edilişinin 69. Yılında Qazi Mıhemmed ve yoldaşlarını saygıyla anıyoruz!

Yaşamını halkının özgürlüğüne adayan Qazi Mıhemmed, idam sehpasında dile getirdiği vasiyeti bile halkının kurtuluşu yolunda ulusal ittifaka ilişkin görüş ve önerilerle doludur. Qazi Mıhemmed;

“Artık birbirinize düşmanlık etmeyin, sırt sırta verin, zorba düşmana ve zalimlere karşı durun… Birlik ve beraberliği savunun… Artık düşmanlarınıza aldanmayın, Kürtlerin düşmanları hangi ulustan ve guruptan olurlarsa olsunlar, düşmanlarımızdırlar… Kürdistan tüm Kürtlerin evidir”….. derken aslında bugünün görev ve sorumluluklarını tarif etmekteydi.

Çünkü bugün gerek Kürdistan parçalarında gerekse Kürdistan bütününde öne çıkan meselemiz; ulusal ittifakın yaratılmasıdır. Ulusal ittifakta Kürdün, Kürde demokrat davranmasıdır.

 

Qazi Mıhemmed ve yoldaşlarını daima anacağız, mücadelemizde yaşatacağız!

 

30.03.2016

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

ANTEP PROGRAMI DAHİLİNDE YAVUZELİ VE KÖYLERİ ZİYARET EDİLDİ

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyetinin Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün Yavuzeli ilçesinin köyleri ziyaret edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir