Anasayfa / Parti Açıklamaları / KÜRT SİYASAL PARTİLERİNDE, YEREL SEÇİMLERDE ORTAKLAŞMA ARAYIŞI SÜRÜYOR!

KÜRT SİYASAL PARTİLERİNDE, YEREL SEÇİMLERDE ORTAKLAŞMA ARAYIŞI SÜRÜYOR!

20.10.2018 tarihinde Diyarbakır’da HDP Eş Başkanlarının daveti üzerine bir araya gelen; Hareketa Azadî, PDK-T, ÖSP, PDK-B, İnsan ve Özgürlük Partisi, HDP temsilcileri üç-dört saat süren siyasal gelişmeler üzerine değerlendirmelerde bulunup, karşılıklı birbirini dinlediler.

Tartışmalar ve görüş alışverişi esas olarak yaklaşan Yerel Seçimlerde “ne yapabiliriz, nasıl ortaklaşabiliriz, nasıl birlikte halkımızın iradesine başvurabiliriz” soruları etrafında yoğunlaştı.

Özellikle yaklaşan yerel seçimlerde halklarımızın iradesini şimdiden ipotek altına almak isteyen “beğenmezsek yine kayyum atarız” basıncına karşı halkımıza güven verecek ortak duruşu geliştirmenin önemi herkesçe dile getirildi.

Partilerimiz alışverişinin ardından, bir hafta sonra tek gündem “Yerel Seçimler” ile ilgili toplanmak ve katılmayan partilerimizin de katılmaları için birlikte çaba harcanması üzerinde anlaştılar. 20.10.2018

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi 

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

ANTEP PROGRAMI DAHİLİNDE YAVUZELİ VE KÖYLERİ ZİYARET EDİLDİ

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyetinin Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün Yavuzeli ilçesinin köyleri ziyaret edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir