Anasayfa / Parti Açıklamaları / KIYASETTİN YOLDAŞ MÜCADELEMİZDE YAŞIYOR!

KIYASETTİN YOLDAŞ MÜCADELEMİZDE YAŞIYOR!

Bu gün; sınıf sendikacılığının ödünsüz bir militanı olan Kıyasettin Aslan yoldaşımızı yitirişimizin 10. yıldönümü.

Kıyasettin Aslan; iş yerinde, alanlarda veya herhangi bir mekânda ve kimin karşısında olmanın önemi fark etmeksizin, uğruna mücadele ettiği doğruları tereddütsüz söyleyen, söylediğine uygun yaşayan ender bir sendika önderiydi.

Kıyas yoldaşımız aynı zamanda; sendikal alandaki mücadelesiyle özgürlük ve sosyalizm uğruna çabaya tavizsiz bir duruş ve güç katmaya dönük enerjisiyle çevresini hemen etkileyen bir bulaştırıcılığa sahipti.

Bu yönüyle; gerek sendikal alandaki mücadele arkadaşları gerekse de partili yoldaşları olarak bizler; ağır hastalığına aldırış etmeksizin mücadele azmi ve çabası önünde saygıyla eğildiğimiz Kıyasettin Aslan’ı unutmadık, unutmayacağız.

Ağrılı bir devrimci olarak Kürdistan özgürlük ve sosyalizm mücadelesindeki yerini alan ve erken gelen bir hastalık yüzünden 6 Mayıs 2010 yılında kaybettiğimiz Kıyasettin Aslan yoldaşımızı mücadelemizde anarak yaşatmaya devam edeceğiz.

Kürdistan Komünist Partisi – KKP

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

DEVRİMCİ ALİ YOLDAŞ, SENİ UNUTMADIK/UNUTMAYACAĞIZ!

24 Temmuz 2015’te sonsuzluğa uğurladığımız değerli yoldaşımız Ali Uçar’ı sevgi ve özlemle anıyoruz. Yaşamı boyunca Devrimci Ali olarak taşıdığı isme yakışır duruşta bulunan yoldaşımızın mücadelesi ve anısı önünde saygıyla eğiliyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir