Anasayfa / Parti Açıklamaları / İLÇE BAŞKANIMIZ KAZIM TURHAL GÖZALTINA ALINDI

İLÇE BAŞKANIMIZ KAZIM TURHAL GÖZALTINA ALINDI

ADIYAMAN MERKEZ İLÇE BAŞKANIMIZ SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARINDAN DOLAYI GÖZALTINA ALINDI

ÖSP Adıyaman merkez ilçe başkanımız Kazım Turhal sabaha doğru Terörle Mücadele Polislerince gözaltına alınmıştır. O gece ilçe başkanımızın yanında misafir olan arkadaşının ifadesine göre, polisler Kazım Turhal’ın Facebook’taki paylaşımlarından dolayı gözaltına alındığını söylemişler. Yine arkadaşının ifadesine göre evi didik didik arayan polisler ilçe başkanımız Turhal’ın cep telefonuna ve bilgisayarına el koymuşlardır.

Emniyet yetkilileri Adıyaman il örgütünden yoldaşlarla gözaltındaki ilçe başkanımızı görüştürmediler. Adıyaman’daki partililerimiz ve avukatların Kazım Turhal ile görüşme girişimleri devam etmektedir.

Diyarbakır’da bulunan Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek, gözaltında bulunan ilçe başkanımız hakkında bilgi almak için Adıyaman Emniyet Müdürlüğünü telefonla aramasına rağmen polisler bilgi vermedi.

AKP hükümetinin halkımız üzerindeki baskılarını kınıyor ve Adıyaman merkez ilçe başkanımız Kazım Turhal’ın derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz.

ÖZGÜRLÜK VE SOSYALİZM PARTİSİ

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

NİZİP KÖSELER KÖYÜNDE KAHVE TOPLANTISI

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyetinin Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün Nizip Köseler Köyü’nde kahvede halkla buluştuk!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir