Anasayfa / Parti Açıklamaları / HRANT DİNK’İ SAYGIYLA ANIYORUZ

HRANT DİNK’İ SAYGIYLA ANIYORUZ

Katledilişinin 9. yılında halkımız, halklarımız Hrant’ı unutmadı ve asla unutmayacak!

Hrant Dink’in katledilişinde tetik çektirilen çocuk (Ogün Samast) yakalandı ama suikastı planlayan ve tetiği çektiren arka plan ise, başta kederli ailesi olmak üzere yıllardır sürdürülen onca mücadeleye rağmen halen aydınlatılamadı. Aydınlanması da zor görünüyor. Çünkü Hrant cinayeti birilerinin bir anlık tepkiyle Ogün Samast’a gerçekleştirdikleri bir saldırı değil, Türk ırkçı rejiminin derin odaklarının, “son kılıç artıklarının” sözcüsü gözüyle baktıkları Dink’i ortadan kaldırarak geri kalanlara verilmiş bir mesajdı.

Türkiye’de rejim, halkların, emekçilerin dipten gelen demokratik hamlesiyle ciddi olarak demokratikleştirilmedikçe ne Hrant Dink cinayeti ne de yakın vade de Diyarbakır’da katledilen Tahir Elçi ve son altı aydır aralıksız her gün bir yenisi işlenen cinayetlerin faillerinin bulunması çok zor!

Hrant hak ettiği gibi görkemli bir katılımla ve “hepimiz Hrant Dink’iz, hepimiz Ermeni’yiz” şiarlarıyla uğurlandı, bundan böyle de aynı değerlerle anılacağına inanıyoruz! 19.01.2016

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

NİZİP KÖSELER KÖYÜNDE KAHVE TOPLANTISI

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyetinin Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün Nizip Köseler Köyü’nde kahvede halkla buluştuk!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir