Anasayfa / Parti Açıklamaları / SİLOPİ’DE ÜÇ SİYASETÇİ KADIN KATLEDİLDİ!

SİLOPİ’DE ÜÇ SİYASETÇİ KADIN KATLEDİLDİ!

Ailelerinin ve DBP camiasının başı sağ olsun! Acılarını paylaşıyoruz!
Silopi’de üç kadın siyasetçi katledildi.  DBP PM üyesi Sêvê Demir, Silopi Halk Meclisi Eşbaşkanı Pakize Nayir, Özgür Kadınlar Kongresi aktivisti Fatma Uyar “çıkan çatışmada” katledildi. Silopi’de dün gece yaşamını yitirenler üç kadınla sınırlı değil. Mardin-Şırnak-Diyarbakır üçgenindeki “çatışma çıktı” adı altında katledilenlerin sayısı her geçen gün artıyor.
Hiçbir kural öyle ki kendi hukukunu bile tanımayan keyfi baskılar, gözaltılar yakıp yıkma eşliğinde devam ediyor. Bariz hukuksuzluğa son olarak DBP Diyarbakır il binasının keyfi basılıp aranması ve ardından havaya ateş edilerek gözdağı verilmesi eklendi.
ÖSP’li kadınlar olarak, halkımızı, kadınlarımızı devletin tankla, TOMA’larla yürüttüğü savaşa karşı sesini yükseltmeye çağırıyoruz. Çözüm, halkımızın demokratik öfkeyle kitlesel olarak meydanları doldurmasındadır. Çözüm, kitlesel olarak sömürgeci zulmün üzerine gidebilmekte! 05 -01 – 2016
Özgürlük ve Sosyalizm Partisi
Kadınları

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

ANTEP PROGRAMI DAHİLİNDE YAVUZELİ VE KÖYLERİ ZİYARET EDİLDİ

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyetinin Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün Yavuzeli ilçesinin köyleri ziyaret edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir