Anasayfa / Parti Açıklamaları / ALİ RABUŞ YOLDAŞI KAYBETTİK!
01.01.1957 – 26.08.2019

ALİ RABUŞ YOLDAŞI KAYBETTİK!

1957 yılında Besni’de dünyaya gelen Ali yoldaş sınıf mücadelesine ve sosyalist harekete 1975 de öğrencilik yıllarında Besni’de EMEĞİN BİRLİĞİ saflarında katıldı. Mücadelede sorumlu-sabırlı kişiliğiyle çevresinde sevilen birisi olarak yaşadı. Birlik Yolu’nun yazı işleri müdürlüğü görevini üstlendi. 1981 yılında esir edildi, 6 yıl cezaevinde kaldı. Cezaevi sonrasında da aynı sorumlu sabırlı kişiliğiyle sevilen bir sosyalist olarak yaşamını sürdürdü. Uzun süredir akciğer kanseri ile mücadele eden ALİ RABUŞ yoldaş bu sabah aramızdan ayrıldı.

Ali yoldaş hepimizin sevilen yoldaşı-arkadaşıydı. Az konuşan çok iş yapan dingin kişiliğiyle her daim onu arayacağız.

Anısı yolumuzu aydınlatmaya devam edecek.

NOT: Cenazesi 27/08/2019 salı günü öğle namazını müteakip Esenler Namık Kemal mah. Çifte Havuzlar Camii’den kaldırılıp Cebeci Mezarlığı’nda sonsuzluğa uğurlanacaktır.

26.08.2019

Partiya Komunîst a Kurdistan

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

ANTEP SYKP VE TİLKİLER KÖYÜ DERNEĞİ ZİYARET EDİLDİ

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyeti çalışmalarına devam etti. Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün KKP heyeti Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Antep il örgütü ve Tilkiler Köyü Dayanışma Derneği’ne ziyarette bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir