Anasayfa / Parti Açıklamaları / 17 ARALIK’TA, HALKIMIZ ACI VE SEVİNCİ BİR ARADA YAŞIYOR!

17 ARALIK’TA, HALKIMIZ ACI VE SEVİNCİ BİR ARADA YAŞIYOR!

17 Aralık’ta, halkımız acı ve sevinci bir arada yaşıyor!

17 Aralık; halkımız açısından biri daima üzüntüyle anacağımız diğeri ise coşkuyla kutlayacağımız iki anlamlı gün demektir.

Daima acı ve hüzünle anacağımız yönü, Mahabat Kürt Cumhuriyeti’nin sömürgeci İran rejimince yıkıldığı gündür. Batı’nın “İran’dan çekilin” basıncının ya da Batı ile anlaşmasının sonucu SSCB’nin İran’dan çekilmesinin ardından, İran Ordusu 17 Aralık’ta Kürdistan’ı işgal ederek Mahabat cumhuriyetini yıktı. SSCB’nin çekilmesiyle hali hazırda kendi savunma gücünü tam olarak oluşturamayan genç Cumhuriyet İran Ordusunun saldırısına dayanamadı ve yıkıldı.

Halkımız, Mahabat Cumhuriyetini ve liderlerini asla unutmayarak her daim mücadelesinde yaşatacaktır.

17 Aralık’ın diğer yönü halkımızın coşkuyla anacağı Kürdistan bayrağı günü olmasıdır. Kürdistan bayrağı günü halkımıza/halklarımıza kutlu olsun. Kürdistan bayrağı Güney’de bağımsızlığın sembolü olurken, diğer parçalarda ulusal özgürlük mücadelesinin sembolü olmaya devam ediyor

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

ANTEP PROGRAMI DAHİLİNDE YAVUZELİ VE KÖYLERİ ZİYARET EDİLDİ

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyetinin Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün Yavuzeli ilçesinin köyleri ziyaret edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir