Anasayfa / Parti Açıklamaları / 13 TEMMUZ 1989, DR. A. QASIMLO’NUN KATLEDİLİŞİ!

13 TEMMUZ 1989, DR. A. QASIMLO’NUN KATLEDİLİŞİ!

İran rejimince katledilişinin 29. yılında PDK-İ lideri Dr. Qasımlo ile iki yoldaşını saygıyla anıyoruz!

Kürt ulusal özgürlük mücadelesi, yüzyıllardan beri, İran rejiminin doğrudan saldırılarından çok komplolarından, kalleşçe oyun ve saldırılarından çekmiştir. İran Kürdistan Demokrat Partisi’nin iki değerli Genel Sekreterinin belli aralıklarla Avrupa başkentlerinde kurduğu kalleşçe tuzaklarla katletmesi hafızalarımızda daha diri!

İran ırkçı rejimi suikast ve komplolarında sınır tanımıyor. İçerde olduğu gibi diğer Kürdistan parçalarında ve hatta Avrupa başkentlerinde saldırılarını sürdürüyor. Bunun son halkasını, Güney Kürdistan’da Kerkük ve diğer bazı kentlerin, Irak rejiminin eline geçmesi için İran Molla rejimince içerden ve dışarıdan geliştirilen saldırılar oluşturuyor.

Gün gelecek her rejim gibi İran ırkçı rejiminden; döktüğü kanların, haksız-hukuksuz ve de kitlesel olarak gerçekleştirdiği idamların, özellikle Kürt ulusal özgürlük mücadelesine karşı geliştirdiği hain tuzakların hesabı illaki sorulacaktır. O hesap günü uzak değil, İran Molla rejimi bu hesaptan kaçamayacaktır.

Dr. Qasımlo ve yoldaşlarını mücadelemizde yaşatacağız.

 

12.07.2018

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

 

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

ANTEP SYKP VE TİLKİLER KÖYÜ DERNEĞİ ZİYARET EDİLDİ

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyeti çalışmalarına devam etti. Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün KKP heyeti Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Antep il örgütü ve Tilkiler Köyü Dayanışma Derneği’ne ziyarette bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir