Anasayfa / Parti Açıklamaları / Yeni Zelanda Katliamını Kınıyoruz!

Yeni Zelanda Katliamını Kınıyoruz!

Yeni Zelanda’da Christchurch’ün Hagley Park bölgesindeki Al Noor Camisi ve Linwood’daki camisine Cuma Namazı esnasında silahlı saldırı düzenlendi. İlk belirlemelere göre 49 sivil ibadetini gerçekleştirirken yaşamını yitirdi.

Yaşanan bu katliamın, insanlığın evrensel değerlerini taşıdığıyla övünen Batı uygarlıklarında meydana gelmesi; 21. yüzyılda toplumların geldiği kutuplaşmanın en insanlık dışı halini bize sunmaktadır.

Etnik kimlik, inanç ve yaşam biçimleri arasında düşmanlığı körükleyen bütün sözlü ve fiziki saldırıları kınıyoruz. Komünistler olarak; insanlığı kimlikler çatışmasına sürükleyen emperyalist düzen yıkılmadan, barbarlık kokan dünyada yaşamaya devam edeceğimizi biliyoruz!

Saldırıda yaşamını yitirenlere baş sağlığı diliyor, hangi ulustan, hangi inançtan, hangi coğrafyadan gelirse gelsin bütün sivil ölümlerinin karşısındayız! Kürdistan Komünist Partisi

15.03.2019

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

DEVRİMCİ ALİ YOLDAŞ, SENİ UNUTMADIK/UNUTMAYACAĞIZ!

24 Temmuz 2015’te sonsuzluğa uğurladığımız değerli yoldaşımız Ali Uçar’ı sevgi ve özlemle anıyoruz. Yaşamı boyunca Devrimci Ali olarak taşıdığı isme yakışır duruşta bulunan yoldaşımızın mücadelesi ve anısı önünde saygıyla eğiliyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir