Anasayfa / Parti Açıklamaları / THKO ÖNDERLERİNİ 47. YILINDA SAYGIYLA ANIYORUZ

THKO ÖNDERLERİNİ 47. YILINDA SAYGIYLA ANIYORUZ

Bu gün her biri devrimci bir anıta dönüşen THKO önderleri Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan, Yusuf Aslan’ın idam edilişlerinin 47. yıl dönümünde onları saygıyla ve sevgiyle anıyoruz.

Antiemperyalist, antikapitalist bir düşünce bütünlüğü içinde işçi sınıfının siyasal iktidarı için 1971 devrimci kopuşu gerçekleştiren ve bu amaçla THKO adıyla örgütleşenlerin peşini gerici sermaye iktidarının bırakmayacağı açıktı. Ama onlar bunu bilerek yola çıktılar. Deniz Gezmiş yoldaşın mahkeme savunmasındaki “Emperyalizme, ağalığa karşı nerede mücadele varsa benim devrimci olarak görevim orada olmaktır” sözleri geçmişten kopuşun ardıllarına da yol gösterici olmuştur.

Aynı zamanda “Yaşasın Türk ve Kürt halklarının bağımsızlık mücadelesi” diyerek Kürt/Kürdistan inkârı meselesinde Kürt halkından yana tutum almalarını, idam sehpalarında Kürt halkını anmalarını Kürtler/Kürdistan halkı asla unutmayacaktır.

Onları unutmadık/unutmayacağız. Onları sosyalizm mücadelemizde sonsuza dek yaşatacağız.

Kürdistan Komünist Partisi – KKP

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

BARIŞA HASRET HALKIMIZIN VE DÜNYA HALKLARININ DÜNYA BARIŞ GÜNÜ KUTLU OLSUN!

Başta Kızıl Ordu ve Sovyet halkları olmak üzere, Alman-İtalyan faşizmini tarihe gömen; demokrat, ilerici, devrimci, komünist bütün demokrasi güçlerine minnettarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir