Anasayfa / Parti Açıklamaları / ÖSP ANTEP İL BAŞKANI HASAN KAYA GÖZALTINDA!

ÖSP ANTEP İL BAŞKANI HASAN KAYA GÖZALTINDA!

Antep İl başkanımız Hasan Kaya 14 Mart 2018 sabaha doğru evinden gözaltına alındı. Şu an da Şahinbey Polis karakolunda tutuluyor! Gözaltına alınma gerekçesi, kendisinin sosyal medya paylaşımlarıymış! Yani son yıllarda özellikle son aylarda binlerce yurtsever, devrimci, sosyalist siyasetçinin gözaltına alınmalarının malum gerekçesi!

Mart ayı, etkinlikler ayı olması nedeniyle hükümet her yıl Mart ayında öncelikle de Newroz ekinlikleri arifesinde genel bir gözaltı furyası başlatır. 2018 Mart ayının ise hem OHAL’in devam etmesi hem de devam eden Efrin operasyonu nedeniyle gözaltı ve tutuklamalar yoğunlaşarak devam ediyor.

Genel olarak devam eden haksız-hukuksuz gözaltı ve tutuklamalar nedeniyle hükümetin ve özel de İl başkanımız Hasan Kaya yoldaşın gözaltına alınmış olması nedeniyle de Antep yerel yetkililerin tutumunu kınıyoruz.

Kan, gözyaşı, baskı üzerinde, dolup taşan hapishaneler üzerinde hiçbir iktidar, hiçbir dikta rejimi ayakta kalamaz! AKP’de kalamaz. MHP ile kurduğu ve korkuların yönlendirdiği ittifak da AKP’yi kurtaramayacaktır!

Hasan Kaya serbest bırakılmalı.

Haksız-hukuksuz göz altılara son verilmeli!

Düşünce ve siyasal tutuklular serbest bırakılmalı.

 

14 Mart 2018  

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

 

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

DEVRİMCİ ALİ YOLDAŞ, SENİ UNUTMADIK/UNUTMAYACAĞIZ!

24 Temmuz 2015’te sonsuzluğa uğurladığımız değerli yoldaşımız Ali Uçar’ı sevgi ve özlemle anıyoruz. Yaşamı boyunca Devrimci Ali olarak taşıdığı isme yakışır duruşta bulunan yoldaşımızın mücadelesi ve anısı önünde saygıyla eğiliyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir