Anasayfa / Parti Açıklamaları / MUZAFFER İLHAN ERDOST’U KAYBETTİK!

MUZAFFER İLHAN ERDOST’U KAYBETTİK!

Düşündüklerini yaşam biçimi haline getiren ve ona uygun davranarak hayatın her alanında rejime, sisteme devrimci temelde muhalefetini sürdürmekten dolayı büyük acılar, zulümler yaşamış olan yayıncı, yazar, insan hakları aktivisti Muzaffer Erdost’u yitirdik!

1970’li yıllardan başlayarak büyük bedeller pahasına da olsa inatla ve inançla sürdürdüğü sosyalist neşriyatla Marksizm’in kavranmasında büyük emeği olan Muzaffer Erdost’u sol dünyasında tanımayan yok gibidir.

Sol ve Onur Yayınlarının kurucusu ve sahibi, yazar Muzaffer Erdost 12 Eylül faşist askeri darbesinin yaşandığı günlerde, 7 Kasım 1980’de kardeşi İlhan Erdost ile birlikte gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan ve acımasız bir şekilde dövülen kardeşini korumak, acılarını sağaltmak için kucağına aldığında İlhan Erdost son nefesini kolları arasında vermişti. O günden beri İlhan’ın adını da kendi ismine ekleyerek yaklaşık 40 yıl beraberinde yaşatarak Muzaffer İlhan Erdost olarak yaşamını sürdürdü.

Onurlu, mücadeleci kimliği içinde sürdürdüğü devrimci yaşamının, mücadelesinin önünde saygıyla eğildiğimiz Muzaffer İlhan Erdost’u sadece sol-sosyalist çevrenin değil halklarımızın da unutmayacağına inanıyoruz!

Kürdistan Komünist Partisi – KKP

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

ANTEP SYKP VE TİLKİLER KÖYÜ DERNEĞİ ZİYARET EDİLDİ

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyeti çalışmalarına devam etti. Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün KKP heyeti Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Antep il örgütü ve Tilkiler Köyü Dayanışma Derneği’ne ziyarette bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir