Anasayfa / Parti Açıklamaları / MÜCADELESİNDEN ASLA ÖDÜN VERMEYEN KIYASETTİN YOLDAŞI UNUTMAYACAĞIZ!

MÜCADELESİNDEN ASLA ÖDÜN VERMEYEN KIYASETTİN YOLDAŞI UNUTMAYACAĞIZ!

Sınıf sendikacılığının ödünsüz bir militanı, KKP’nin aktif bir neferi olan Kıyasettin Aslan yoldaşımızı özlem ve saygıyla anıyoruz.

Ağrılı biri olarak Kürdistan’da özgürlük ve sosyalizm mücadelesindeki yerini alan Kıyasettin Aslan yoldaşımızı erken gelen bir hastalık yüzünden 6 Mayıs 2010 yılında kaybettik.

Kapitalist düzeninin Koronayı bahane ederek kar hırsıyla işçi sınıfı ve emekçilerin hayatlarını hiçe saydığı bu dönemde eğer yaşasaydı sendikal mücadelesindeki çabası, ezber bozan eylemliliğiyle kavgayı bir üst boyuta taşıyacağına inandığımız Kıyasettin yoldaşın yokluğunu 11. yılında daha yoğun hissediyoruz.

Yakalandığı hastalığa rağmen; iş cinayetlerinin başlıca nedeni olan fazla çalışmaların ve işten çıkartmaların yasaklanması, işsizliğin ortadan kaldırılması adına “iş iş iş, herkese iş, 6 saatlik iş” uğruna bulunduğu sendikal alanda mücadelenin öncüsü olmaktan kaçınmayan biriydi Kıyasettin yoldaş.

Yoldaşı mücadelemizde her zaman yaşatmaya devam edeceğiz.

06.05.2021

Kürdistan Komünist Partisi – KKP

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

BARIŞA HASRET HALKIMIZIN VE DÜNYA HALKLARININ DÜNYA BARIŞ GÜNÜ KUTLU OLSUN!

Başta Kızıl Ordu ve Sovyet halkları olmak üzere, Alman-İtalyan faşizmini tarihe gömen; demokrat, ilerici, devrimci, komünist bütün demokrasi güçlerine minnettarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir