Anasayfa / Parti Açıklamaları / Kürt partilerinden ‘fezleke’ uyarısı!

Kürt partilerinden ‘fezleke’ uyarısı!

Kürt siyasi parti ve dernekleri, BDP’li vekillerin dokunulmazlığının kaldırılması halinde Türkiye halklarının karanlık sürece itileceğini belirttiler.

DİYARBAKIR  Katılımcı Demokrasi Partisi (KADEP), Özgürlük ve Sosyalizm Partisi Diyarbakır İl Örgütü (ÖSP), Devrimci Demokrat Kültür Derneği (DDKD), Azadi İnisiyatifi ve Dicle Fırat Diyalog Grubu, BDP’li milletvekillerinin dokunmazlığının kaldırılması talebiyle fezlekelerinin Meclis’e gönderilmesine ilişkin ÖSP Diyarbakır İl binasında basın toplantısı düzenledi.

Siyasi parti ve dernekler adına açıklama yapan ÖSP Diyarbakır İl Başkanı Nüsrettin Maçin, BDP’li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmaması gerektiğini belirtti. Maçin, BDP’li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasının demokratik açılımın anti demokratik açılıma dönüştürme gayretinin Türkiye ve “Kürdistan” halklarını karanlık bir sürece terk edeceğine dikkat çekerek, şunları söyledi: “1994′de bunun örneği yaşandı. Kürt milletvekillerinin dokunulmazlıkları kaldırılarak tutuklandılar. Yöntem acı bir sürecin yaşanmasına neden oldu. Uygulama acı sürecin tekrarından başka anlam taşımayacağı gibi diyalogu ortadan kaldırarak, toplumsal kaos ve huzursuzluklara neden olacak. Parlamenter sisteminin, demokrasinin çağdaş işlerlik kazanması için iktidar partisini sağduyuya davet ediyoruz.” DİHA

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

ANTEP PROGRAMI DAHİLİNDE YAVUZELİ VE KÖYLERİ ZİYARET EDİLDİ

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyetinin Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün Yavuzeli ilçesinin köyleri ziyaret edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir