Anasayfa / Parti Açıklamaları / KÜÇÜK ASYA HALKLARI KONFERANSI TERTİP KOMİTESİNE/SİNAN ÇİFTYÜREK
ÖSP Genel Başkanı Sinan Çiftyürek

KÜÇÜK ASYA HALKLARI KONFERANSI TERTİP KOMİTESİNE/SİNAN ÇİFTYÜREK

KÜÇÜK ASYA HALKLARI KONFERANSI TERTİP KOMİTESİNE

Öncelikle böyle bir Konferansı düzenlediğinizden dolayı başta Tertip Komitesi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür eder sevgi ve saygılarımı sunarım.

Değerli yoldaşım Sait Çetinoğlu, Konferansa katılmamı önermişti ki ben de çok istiyordum ancak programım el vermedi bu nedenle üzgünüm. Partimiz adına yoldaşlarımız katılıyor.  Konferans konusu ile ilgili Partimizin görüş ve önerilerini yazılı ve sözlü olarak sunacaklardır.

Değerli dostlar,

Anadolu ve Kürdistan başta olmak üzere ırkçı rejimlerce gerçekleştirilen tüm soykırımları lanetliyor ve soykırımlarda yaşamlarını yitirenlerin büyük anıları önünde saygıyla eğiliyorum. Soykırıma uğrayan halkların acıları acımızdır, acılarını paylaşıyoruz.

Değerli dostlar,

Gerek Kürdistan gerekse Anadolu, Müslüman halkların yanı sıra Müslüman olmayan Ermeni, Rum, Süryani, Asuri, Êzidi, Keldani… halklarının da ortak vatanıdır. Bu topraklarda soykırımların bir daha yaşanmaması için, tüm halklarımızın ırkçı-gerici rejimlere karşı mücadelesini yükseltelim.

Konferansın başarıyla sonuçlanması dileğiyle!

Sevgi ve saygılarımı sunarım

Sinan Çftyürek

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

Genel Başkanı

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

BARIŞA HASRET HALKIMIZIN VE DÜNYA HALKLARININ DÜNYA BARIŞ GÜNÜ KUTLU OLSUN!

Başta Kızıl Ordu ve Sovyet halkları olmak üzere, Alman-İtalyan faşizmini tarihe gömen; demokrat, ilerici, devrimci, komünist bütün demokrasi güçlerine minnettarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir