Anasayfa / Parti Açıklamaları / KKP’den HDP’ye Geçmiş Olsun Zİyaretİ!

KKP’den HDP’ye Geçmiş Olsun Zİyaretİ!

Açlık grevinde olan Leyla Güven’e destek amaçlı başlatılan AMED HDP İl Binası’ndaki açlık grevine iki gün üst üste polis saldırısı yaşandı. Yaşanan saldırıların ardından ilk gün 25 kişi, ikinci gün 50 kişi olmak üzere toplamda 75 kişi hukuksuz bir şekilde gözaltına alındı. 

KKP Heyeti olarak yaşanan saldırıları kınadığımızı, HDP’li dostlarımızla birlikte olduğumuzu ifade etmek için bugün geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk. 

Gerçekleştirdiğimiz ziyarette; Rojava’ya yönelik hükümetin yaptığı saldırgan açıklamalar ve son gözaltılara dair konuşuldu. Ayrıca açlık grevine devam eden analarımızın açlık grevinin sonlandırdığını öğrendik. 

HDP’li dostlarımıza çalışmalarında başarılar diliyoruz. Haksız-hukuksuz geliştirilen saldırıları kınıyor, dostlarımızla birlikte olduğumuzu tüm kamuoyuna duyuruyoruz.

13.12.2018

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

DEVRİMCİ ALİ YOLDAŞ, SENİ UNUTMADIK/UNUTMAYACAĞIZ!

24 Temmuz 2015’te sonsuzluğa uğurladığımız değerli yoldaşımız Ali Uçar’ı sevgi ve özlemle anıyoruz. Yaşamı boyunca Devrimci Ali olarak taşıdığı isme yakışır duruşta bulunan yoldaşımızın mücadelesi ve anısı önünde saygıyla eğiliyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir