Anasayfa / Parti Açıklamaları / KKP’den HDP’ye Geçmiş Olsun Zİyaretİ!

KKP’den HDP’ye Geçmiş Olsun Zİyaretİ!

Açlık grevinde olan Leyla Güven’e destek amaçlı başlatılan AMED HDP İl Binası’ndaki açlık grevine iki gün üst üste polis saldırısı yaşandı. Yaşanan saldırıların ardından ilk gün 25 kişi, ikinci gün 50 kişi olmak üzere toplamda 75 kişi hukuksuz bir şekilde gözaltına alındı. 

KKP Heyeti olarak yaşanan saldırıları kınadığımızı, HDP’li dostlarımızla birlikte olduğumuzu ifade etmek için bugün geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk. 

Gerçekleştirdiğimiz ziyarette; Rojava’ya yönelik hükümetin yaptığı saldırgan açıklamalar ve son gözaltılara dair konuşuldu. Ayrıca açlık grevine devam eden analarımızın açlık grevinin sonlandırdığını öğrendik. 

HDP’li dostlarımıza çalışmalarında başarılar diliyoruz. Haksız-hukuksuz geliştirilen saldırıları kınıyor, dostlarımızla birlikte olduğumuzu tüm kamuoyuna duyuruyoruz.

13.12.2018

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

FİSKAYA’DA “KENTSEL DÖNÜŞÜM” BİLDİRİSİ DAĞITTIK!

Bildiriyi verdiğimiz bir bakkal yıkım kararına sert tepki göstererek “şu bildirilerden bana da verin dağıtayım” dedi ve aldı. Okuma yazması olmayan kadınlar bildirileri “niha bidin ê li mal bixwînin” diyerek alıp eve götürdüler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir