Anasayfa / Parti Açıklamaları / HURÎ YOLDAŞ, 45 YILLIK KAVGAMIZIN NEFERİYDİ!

HURÎ YOLDAŞ, 45 YILLIK KAVGAMIZIN NEFERİYDİ!

01.07.1931-25.06.2020!

Hûrî yoldaşımızı bugün kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz!

Başta Ökkeş-Sadık-Veyis-Zeynep-Ali-Fatma-Zeynel-Kazım… olmak üzere tüm Kolusarı ailesinin ve TKEP ile KKP’lilerin başı sağ olsun. Onu unutmayacağız.

Vefatı kadar bize acı veren kendisini son yolculuğuna uğurlamaya Onun birçok yoldaşı Koronavirüs nedeniyle katılamayacak olmasıdır.

Hûrî yoldaş 1974’den beri yani THKO-MB (Emeğin Birliği), TKEP ve KKP süreci boyunca daima mücadelemizin bir parçası olmuştur. Nefesini verdiği son ana kadar da siyasetten kopmadı yoldaşlarla görüşür siyasi gelişmeleri ayrıntılı sorar ve takip ederdi.

Hûrî yoldaşın diğer bir özelliği O emekçi-üretici bir köylü idi.  Yaşı 10 civarındayken önce annesini bir hafta sonra babasını kaybetti, 2 kardeşiyle birlikte akrabaları tarafından büyütüldü. Ayakları üzerinde durur durmaz nefesini verdiği son ana kadar daima bağda, tarlada, bahçede çalıştı üretti.

Seni unutmayacağız Hûrî yoldaş.

Seni Kürt halkının büyük medeniyetlerinden birinin yaratıcısı olan Hûrîlerin yanına gönderiyoruz. Güle güle yoldaş…

25.06.2020

Kürdistan Komünist Partisi – KKP

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

ANTEP PROGRAMI DAHİLİNDE YAVUZELİ VE KÖYLERİ ZİYARET EDİLDİ

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyetinin Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün Yavuzeli ilçesinin köyleri ziyaret edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir