Anasayfa / Parti Açıklamaları / HDP’YE KAPATMA DAVASINI VE GERGERLİOĞLU’NUN VEKİLLİĞİNİN DÜŞÜRÜLMESİNİ KINIYORUZ

HDP’YE KAPATMA DAVASINI VE GERGERLİOĞLU’NUN VEKİLLİĞİNİN DÜŞÜRÜLMESİNİ KINIYORUZ

HDP milletvekili Sayın Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun vekilliğinin düşürülmesine karşı mecliste HDP’li vekillerin eyleminin sürdüğü saatlerde HDP’ye kapatma davası açıldığını öğrenmiş olduk.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının, HDP’nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi’ne dava açması ve Gergerlioğlu’nun vekilliğinin düşürülmesi sadece çözümsüzlüğü derinleştirecektir.

MHP ve bizzat bahçeli uzun süredir HDP’nin kapatılması fikrini zaten dillendiriyordu.  HDP’ye kapatma davası siyasi nedenlerle açılmıştır ve tüm dünya bunun böyle olduğunu biliyor.

Bizzat Erdoğan’ın açıkladığı “İnsan Hakları Eylem Planı” paketinin içinin boş olduğunu sadece vitrine oynamak için hazırlanan bir paket olduğunu bugün yaşananlar bir kez daha kanıtlamıştır.

İnsan hak ve özgürlükleri alanında asıl mesele yasa değil icraattır. Bu kararlardan sonra hali hazırda sorunlu olan Türkiye demokrasisi daha çok zarar görecektir.

Hem HDP’yi kapatma davasını hem de Gergerlioğlu’nun vekilliğinin düşürülmesini kınıyoruz.

Kürdistan Komünist Partisi – KKP

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

DEVRİMCİ ALİ YOLDAŞ, SENİ UNUTMADIK/UNUTMAYACAĞIZ!

24 Temmuz 2015’te sonsuzluğa uğurladığımız değerli yoldaşımız Ali Uçar’ı sevgi ve özlemle anıyoruz. Yaşamı boyunca Devrimci Ali olarak taşıdığı isme yakışır duruşta bulunan yoldaşımızın mücadelesi ve anısı önünde saygıyla eğiliyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir