Anasayfa / Parti Açıklamaları / EMEĞİN KÜRESEL MÜCADELE GÜNÜ; 1 MAYIS KUTLU OLSUN!

EMEĞİN KÜRESEL MÜCADELE GÜNÜ; 1 MAYIS KUTLU OLSUN!

Dünya işçi sınıfı ve emekçi halklarının sömürüye, kapitalizme, eşitsizliğe karşı birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs kutlu olsun!

Kürdistan işçi emekçilerinin 1 Mayıs’ı kutlu olsun!

Sömürüye, sömürgeciliğe, kapitalist-emperyalist düzene karşı birlik ve dayanışma ruhuyla yükselttikleri mücadelelerini selamlıyoruz!

Bulunduğumuz her ortamda 1 Mayıs’ı kutlayalım!

Koronavirüs tehdidi nedeniyle 2020 1 Mayıs’ı küresel olarak meydanlarda kutlanamayacak! Uluslararası işçi sınıfı ve Kürdistan işçi emekçilerini; bulundukları iş yeri, fabrika, büro, mekan, ev… her yerde, 1 Mayıs’ı 1 Mayıs yapan mücadele sürecinde katledilen tüm emekçiler için saygı duruşuna ve 1 Mayıs’ı kutlamaya çağırıyoruz!

Küresel sermaye düzenini, kapitalizmi lanetleyelim!

Kullan-at tüketim toplumu kültürü (kültürsüzlüğü) ile küremizi, üzerinde yaşayan tüm canlılarla birlikte var olmak yok olmak çizgisinde tehdit eden;

Ortaya çıkan Covid-19’un pandemine dönüşmesine sebep olan;

Sınırsız aç gözlülük, bencil çıkarlar, yaşamsal ihtiyaçlar yerine tüketime odaklı üretimle küremizin kaynaklarının sınırlarına dayandığını görüp sömürecek yeni Dünyalar arayan;

Covid-19 kuşatması ile ağırlaşan varoluşsal krizinin yükünü, milyonlarca işçiyi sokağa atarak sırtlarına yükleyip açlığa mahkum eden… kapitalist düzeni ve sahiplerini lanetleyelim!

Şili’den Lübnan’a kapitalist sömürü düzenine, siyasi iktidarlarının rüşvet-yolsuzluk-mülkiyet hırsızlıklarına başkaldıran dünya işçi sınıfının mücadelesini selamlayalım, büyütelim.

Kürdistan işçi-emekçilerini ve uluslararası işçi sınıfını Covid-19’un yarattığı, yaratacağı yeni koşullarda; yeni örgütlenme, mücadele ve dayanışma araçlarını pratik-politik mücadele içerisinde örmeye-yaratmaya çağırıyoruz! 01.05.2020

Yaşasın 1 Mayıs!

Kahrolsun kapitalizm!

Yaşasın Sosyalizm!

Kürdistan Komünist Partisi – KKP

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

ANTEP SYKP VE TİLKİLER KÖYÜ DERNEĞİ ZİYARET EDİLDİ

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyeti çalışmalarına devam etti. Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün KKP heyeti Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Antep il örgütü ve Tilkiler Köyü Dayanışma Derneği’ne ziyarette bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir