Anasayfa / Parti Açıklamaları / DEVRİME ADANMIŞ BİR HAYAT CHE GUEVERA!

DEVRİME ADANMIŞ BİR HAYAT CHE GUEVERA!

Emperyalist-kapitalist sermaye ile bölge gerici güçlere karşı verilen gerek sınıf mücadelelerine gerekse de ulusal özgürlük uğruna sürdürülen mücadelelerine sönmeyen devrimci meşale ışığıyla yön gösteren, ilham kaynağı olan Che Guevera yoldaşımızı yitirmemizin 52. yılında sonsuz bir sevgiyle anıyor, O’nu alçakça bir tezgâhla katledenleri bir kez daha lanetliyoruz!

Özellikle başta ABD olmak üzere emperyalist güçlerin korkulu rüyası haline gelen Che, devrime adanmış bir hayat olarak Küba Devrimi’nden sonra yönünü Latin Amerika’ya dönmesiyle birlikte özel olarak katledilmesi için düğmeye basılmıştı. Böylece Küba Devrimi sonrası devrimci mücadelelere ilham kaynağı olmasının ve giderek hafızalarda yer alan isminin kazınması amaçlanmıştı.

Ama bu beyhude çaba asla gerçekleşmedi/gerçekleşmeyecekte! Geçen yıllar içinde, emperyalist-kapitalist işletmeler tarafından Che’nin devrimci ve mücadeleci kişiliğinin gölgelenmesi amacıyla resminin birçok ticari nesnelerin reklamında kullanılarak ‘sevimli’, ‘makul’ biri gibi gösterilmeye çalışılmasının tek nedeni O’nun devrimcilerce hala unutulmadığıdır!

Komünist Che bizler için asla bir maceraperest değildir, O’nu asla öyle gösteremeyecekler! Geride bıraktığı “Küba Devrimi’ne inandığı ama dünyanın diğer bölgelerinde devrimlere kendini adamak için Küba’dan isteyerek, bilerek ayrıldığı” tarihi ünlü veda mektubu ve sözleri bizler için yeterli kanıttır.

Biz komünistler ve ezilen, sömürülen dünya halkları “Yoksula gülmedim, zenginliğe özenmedim, faşistleri sevmedim, ezilenleri dövmedim, ben devrimci doğdum, devrimci öleceğim…” diyerek mücadele alanında katledilen Che Guavera’yı bu kimliğiyle tanımaya ve anmaya devam edeceğiz.

Kürdistan Komünist Partisi – KKP

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

NİZİP KÖSELER KÖYÜNDE KAHVE TOPLANTISI

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyetinin Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün Nizip Köseler Köyü’nde kahvede halkla buluştuk!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir