Anasayfa / Parti Açıklamaları / ANTEP’TEKİ ALÇAK SALDIRIYI LANETLİYORUZ!

ANTEP’TEKİ ALÇAK SALDIRIYI LANETLİYORUZ!

Antep Şahinbey ilçesinde doğrudan sivil halkımızı, öyle ki düğünü hedef alan hain bir saldırı yapıldı. Çoğunluğu kadın ve çocuk 50’nin üzerinde ölü ve 100’e yakın yaralı!

Halkımıza, Antep halkına, yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı ve yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

Saldırıyı lanetlemek yetmez, Antep’teki tüm yurtsever, ilerici, devrimci güçleri HDP ile dayanışmaya çağırıyoruz.

Devlet yetkililerinin Antep’teki saldırıdan sonra “bölücü terör örgütü, insanlığa düşman olan terör” gibi beylik açıklamalar yerine saldırının failini bulmaya odaklansınlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “PKK’yla, Gaziantep saldırısının muhtemel faili DAİŞ arasında hiçbir fark yoktur”  diyerek IŞİD’i saldırının adresi göstermesi hedef şaşırtma gibi duruyor. Madem devletin en yetkilisi “muhtemelen IŞİD yaptı” diyor o halde bir an evvel bu hain saldırının sorumlularını bulmak için ne duruyor devlet!

Devlet ve hükümet yetkililerini, Kürt meselesini hızla siyasal zeminde çözüme odaklanarak akan kanı durdurmaya çağırıyoruz.

 

21.08.2016

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

 

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

NİZİP KÖSELER KÖYÜNDE KAHVE TOPLANTISI

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyetinin Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün Nizip Köseler Köyü’nde kahvede halkla buluştuk!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir