Anasayfa / Parti Açıklamaları / BASININ SUSTURULMASINA HAYIR!

BASININ SUSTURULMASINA HAYIR!

Özgür Gündem Gazetesi geçici olarak mahkemece kapatıldı.

Basına sansüre hayır!

Özgür Gündem Gazetesi’nin yanındayız.

Baskılar, yasaklamalar, gözaltı ve tutuklamalar yeterli görülmedi ki bu kez gazetenin kapatılması hedeflendi. Mahkeme, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, “PKK terör örgütü propagandası yaparak bu örgütün yayın organı gibi hareket ettiği” gerekçesiyle açılan davada, Özgür Gündem gazetesine geçici olarak kapatma kararını verdi.

Gerekçe tanıdık bir gerekçedir. Muhalif basın özellikle de Kürt muhalif basın, benzer gerekçelerle on yıllardır susturuluyor. Susturulmakla kalınmıyor, çalışanları gözaltına alınıyor, tutuklanıyor. Halen de birçok Kürt gazeteci cezaevinde yatıyor.

Darbe Girişimi sonrası, AKP hükümeti ve Erdoğan günlerce meydanlarda “demokrasi şölenleri” düzenlerken aynı süreçte muhalif ulusal özgürlük ve demokrasi güçlerine ise aralıksız operasyonlar düzenlendi, düzenleniyor. Daha iki gün önce HDP İstanbul il binası korsanca basılıp arandı. Bu saldırıların son halkası Özgür Gündem Kapatıldı.

Özgür Gündem Gazetesi kapatılamaz.

Basına sansüre hayır!

 

16.08.2016

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

 

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

FİSKAYA’DA “KENTSEL DÖNÜŞÜM” BİLDİRİSİ DAĞITTIK!

Bildiriyi verdiğimiz bir bakkal yıkım kararına sert tepki göstererek “şu bildirilerden bana da verin dağıtayım” dedi ve aldı. Okuma yazması olmayan kadınlar bildirileri “niha bidin ê li mal bixwînin” diyerek alıp eve götürdüler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir