Anasayfa / Parti Açıklamaları / YOLUN AÇIK OLSUN DEVRİMCİ ALİ!

YOLUN AÇIK OLSUN DEVRİMCİ ALİ!

Malatya’nın Doğanşehir ilçesine bağlı Balyan köylülerinden olan ve THKO döneminden TKEP, KKP, Özgürlük ve Sosyalizm Partisi (ÖSP) dönemine kadar hiç aralıksız devrimci mücadelenin içinde yer alan ve kararlı duruşundan ötürü devrimci, sosyalist çevrede Devrimci Ali ismiyle tanınan ALİ UÇAR yoldaşımızı bu sabah (24/07/2015) itibariyle yitirdik.

Uzun süredir boğuştuğu hastalığa rağmen hiçbir zaman örgütlü mücadeleden uzak kalmayan, ÖSP kurucularından olan yoldaşımız her zaman için “bir şeyler yapalım” gayret, azmi ve sorumluluğuyla davrandı.

Başta ailesi olmak üzere tüm yoldaşlarının, dostlarının başı sağ olsun.

Devrimci Ali yoldaşı; ölmeden önce vasiyet etmesinden ötürü çok sevdiği mücadele yoldaşı Hüseyin Elmas‘ın yanına komşu edeceğiz.

Yolunuz açık, toprağınız bol olsun yoldaşlar..!

***

Yoldaşımız Devrimci Ali’yi 25/07/2015 (CUMARTESİ) günü saat 16:00’da Doğanşehir’de Çığlık Mah./Köyü Mezarlığında sonsuzluğa uğurlayacağız.

Taziye yeri ise Yeni Mahalle, İnönü Caddesi Bozkurt Sokak No:1 Doğanşehir / Malatya

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

ANTEP PROGRAMI DAHİLİNDE YAVUZELİ VE KÖYLERİ ZİYARET EDİLDİ

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyetinin Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün Yavuzeli ilçesinin köyleri ziyaret edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir