Anasayfa / Parti Açıklamaları / SOMA MADEN İŞÇİLERİNİ UNUTMAYACAĞIZ!

SOMA MADEN İŞÇİLERİNİ UNUTMAYACAĞIZ!

301 Soma maden kömürü ocağının iş cinayetinde yaşamını yitiren 301 işçiyi saygıyla anıyoruz, onlar her daim işçi sınıfının mücadelesinde yaşayacaklardır.

Her şeyiyle iş kazası değil açık bir iş cinayeti olduğu aşikâr olan Soma kömür işçilerinin davası 3 yıldan beri sürüyor, halen sonuçlandırılmadı. Bu nedenle hayatını kaybeden işçi yakınları feryat figan ederek “para değil adalet istiyoruz” diye haykırıyorlar.

Soma işçi katliamının sorumlusu, tüm uyarılara rağmen denetim yapmayan ve iş cinayetine “fıtrat” diyen hükümettir, işçiye bir makine kadar değer vermediğinden gerekli tedbirleri almayan patrondur. Soma’da 301 işçi yaşamını yitirdiği halde ne hükümet ne de patronlar iş güvenliği tedbirlerini almış değiller.

İşçi, emekçiler, iktidarın kararlaştırdığı baskın 24 Haziran seçimlerinde bunun hesabını sandıkta sormalıdır, TAMAM/ÊDÎ BESE diyerek soracağına da inanıyoruz.

13 Mayıs 2018

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

 

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

ANTEP PROGRAMI DAHİLİNDE YAVUZELİ VE KÖYLERİ ZİYARET EDİLDİ

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyetinin Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün Yavuzeli ilçesinin köyleri ziyaret edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir