Anasayfa / Parti Açıklamaları / SENİ UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ AHPARİG!

SENİ UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ AHPARİG!

Ermeni bir gazeteci ve devrimci olan Hrant Dink’in gazetesinin önünde kurşunlanarak öldürülmesinin 14. yılı. Mücadeleci kişiliği ve kararlı duruşuyla Ermeni halkının olduğu gibi hepimizin de gönlünde yer etmiş olan Ahparig’imizin karşısında saygıyla eğliyoruz! Ve bu kalleşçe işlenen cinayeti nefretle kınıyoruz.

Hrant Dink cinayetinin, o günden bu yana sömürgeci devletin organizesi olduğunu biliyoruz. Çünkü bu cinayet şebekesinin hepsi o gün oradaydı.

Ermeni halkının yaşadığı soykırımı her yerde dile getirmesi ve devleti geçmişiyle yüzleşmeye çağırmasından rahatsız olanlar Hrant Dink’i yayın yönetmeni olduğu Agos Gazetesi önünde katlettiler.

Halkının yaşadığı soykırıma rağmen, yaşadığı toprakların sarsılmaz bir sevdalısı ve barış elçisi olan Hrant Dink’in esas katilleri hala bulunamamıştır. Oysa; “Hiçbir cinayet Ankara’nın karanlık dehlizlerinde kaybolmayacak” diyen dönemin Başbakanı Erdoğan faillerin bulunacağı sözünü vermişti. Ama cinayete dair açılan davalar aradan 14 yıl geçmesine rağmen hala sonuçlanmış değil. Sonuçlanmaz da! Çünkü o gün hepsi oradaydı!

Hrant Dink’in bu coğrafyada halklar arası barışı sağlama ideallerini yarım bırakmama adına, gerçek adalet için herkesi sorumlu davranmaya çağırıyoruz. 

Seni unutmayacağız, unutturmayacağız!

Kürdistan Komünist Partisi- KKP

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

DEVRİMCİ ALİ YOLDAŞ, SENİ UNUTMADIK/UNUTMAYACAĞIZ!

24 Temmuz 2015’te sonsuzluğa uğurladığımız değerli yoldaşımız Ali Uçar’ı sevgi ve özlemle anıyoruz. Yaşamı boyunca Devrimci Ali olarak taşıdığı isme yakışır duruşta bulunan yoldaşımızın mücadelesi ve anısı önünde saygıyla eğiliyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir