Anasayfa / Parti Açıklamaları / PDK’YE VE KÜRDİSTAN BAYRAĞINA SALDIRIYI LANETLİYORUZ!

PDK’YE VE KÜRDİSTAN BAYRAĞINA SALDIRIYI LANETLİYORUZ!

Ölü ve yaralıların olmaması sevindiricidir.

PDK’ye geçmiş olsun!

Halkımız, ulusal sembolü olan bayrağına yapılan saldırıyı asla kabul etmez.

Bu sabah Bağdat’ta PDK binasına yönelik ırkçı Haşdi Şabi’nin organize ettiği bir saldırı gerçekleşti. Bina ateşe verilirken Kürdistan bayrağı da indirilip yakıldı ve yerine Haşdi Şabi flaması göndere çekildi.

Bu ırkçı terör saldırısı ile Haşdi Şabi örgütü ne olduğunu kanıtladı. Haşdi Şabi resmiyette bir Irak silahlı örgütü görünümünde olsa da fiilen İran sömürgeci rejiminin silahlı Beşinci Kol örgütü olarak çalışmaktadır. İran rejimi, çıkarları doğrultusunda Haşdi Şabi’yi; Kürdistan’da,  bölgede ve gerektiğinde Irak’ta istikrarsızlık ve kaos yaratmakla görevlendirmiştir. Bu görevlendirme yeni de değildir. Kerkük ve diğer Kürdistan kentlerinin 16 Ekim 2017’de İran rejiminin planlaması çerçevesindeki işgalinde Haşdi Şabi’nin en önde nasıl koştuğunu ve sonrasında da Şengal’den Xaneqinê neler yaptığını kamuoyunca bilinmektedir.

Son saldırı bir kez daha gösterdi ki mesele Haşdi Şabi’nin sadece Yeşil Bölge’den çıkarılması değil feshedilmesi gerekir. Yoksa Irak hükümeti, İran rejiminin Irak ve bölgede kaos ve istikrarsızlık yaratmasını engelleyemez.

Irak hükümeti eğer Kürdistan hükümeti ile diyalog ve uzlaşma ile sorunları çözme anlaşmasına bağlı ise o zaman saldırganları yakalayıp haklarında gerekli işlemleri başlatmalıdır. 17.10.2020

Kürdistan Komünist Partisi – KKP

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

ANTEP PROGRAMI DAHİLİNDE YAVUZELİ VE KÖYLERİ ZİYARET EDİLDİ

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyetinin Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün Yavuzeli ilçesinin köyleri ziyaret edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir