Anasayfa / Parti Açıklamaları / MUSTAFA KOÇAK YAŞAMINI YİTİRDİ!

MUSTAFA KOÇAK YAŞAMINI YİTİRDİ!

Adil yargılanma talebiyle 297 gündür ölüm orucunda olan Mustafa Koçak 24 Nisan sabahının erken saatlerinde yaşamını yitirdi. “Gizli Tanık” ifadesiyle hakkında müebbet verilen Mustafa Koçak 28 yaşında bir gençti,  adalet talebi yerine getirilmesi için günlerce verdiği mücadelede gencecik bedeni 28 kiloya kadar düşmüştü.

Mustafa Koçak’ın anısı önünde saygıyla eğiliyor, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Ailesi ve sevenleri defalarca “Mustafa Ölüyor Talebi Karşılanmalı” şeklinde Adalet Bakanlığı’na çağrılar yapmasına rağmen devlet kurumları hiçbir çağrıya cevap vermedi.

Yargı kurumunun, siyasal baskı aracına dönüştürüldüğü günümüzde bir gencimizi daha yitirdik, içeride İnfaz Paketinin eşitsiz uygulanması sonucunda tahliye edilmesi gereken on binlerce tutuklu ve hükümlü siyasi tutsak bulunuyor.

Zaman geçirmeden, insanlarımız ölmeden tüm siyasi tutsaklar serbest bırakılmalıdır.

Tutsakların talepleri bizlerin de talebidir. İnfaz paketi, başta hastalar, yaşlılar ve hamile kadınlar olmak üzere kademe kademe tüm siyasi tutsaklar için hayata geçirilmelidir.

Kürdistan Komünist Partisi – KKP

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

ANTEP PROGRAMI DAHİLİNDE YAVUZELİ VE KÖYLERİ ZİYARET EDİLDİ

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyetinin Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün Yavuzeli ilçesinin köyleri ziyaret edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir