Anasayfa / Parti Açıklamaları / MURAT YAMAN YOLDAŞI KAYBETTİK.

MURAT YAMAN YOLDAŞI KAYBETTİK.

4 Nisan 1965 – 10 Mart 2017

Genç yaşlarda TKEP- KKP saflarında yer alan,1991 yılında ki ayrılıktan sonra KKP saflarında mücadele eden, yasal parti süreciyle birlikte MESOP ve ÖSP saflarında yer alan Murat yoldaş, ÖSP Merkez Disiplin Kurulu üyesiydi.

Kendisiyle en son 10 Mart öğlen saatlerinde telefonla görüştük, kendisi, “10 Mart ÖSP basın açıklaması ve bildiri dağıtımına yetişemiyorum bir arkadaşla tarlaya gübre atacağım ama yarın geniş toplantı da görüşürüz” demişti. Akşam geç saatlerde acı haberini aldık.

Murat yoldaşı, çok sevdiği akrabaları ve yoldaşları olan Hüseyin Elmas, Mehmet Elmas ve Ali Uçar’ın yanında sonsuzluğa gönderiyoruz.

Bugün saat 11’de Malatya Adli Tıpta cenazesi alınarak Doğanşehir Çığlık Köyü mezarlığında defnedeceğiz. Dostlarını ve yoldaşlarını Murat yoldaşın son yolculuğunda uğurlamaya çağırıyoruz.

11.03.2017

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

Malatya İl Örgütü

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

ANTEP PROGRAMI DAHİLİNDE YAVUZELİ VE KÖYLERİ ZİYARET EDİLDİ

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyetinin Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün Yavuzeli ilçesinin köyleri ziyaret edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir