Anasayfa / Parti Açıklamaları / KÜRDİSTAN BAĞIMSIZLIK REFERANDUMU 3. YILINDA!

KÜRDİSTAN BAĞIMSIZLIK REFERANDUMU 3. YILINDA!

Kürdistan Bağımsızlık Referandumu’nun kabulünün 3’ncü yıldönümünü ilk günkü coşkuyla kutluyoruz. Büyük bir katılımla 25 Eylül 2017 günü kendi geleceklerinin belirlenmesinde irade gösteren Kürdistan halklarını bir kez daha selamlıyoruz.

Kürdistanlıların bağımsızlığına karşı çıkanların bütün olumsuzlukları ve tehditleri pahasına 25 Eylül 2017’de yapılan bağımsızlık referandumunda Kürdistan halkının yüzde 92,73’ü “Evet” oyu kullanmıştı. Bugünde meşru görüp arkasında durduğumuz, desteklediğimiz sonuçları hala sindiremeyenleri ise lanetliyoruz.

Kürdistanlıların giderek bütün alanlarda kendi geleceklerini belirleme konusunda karar almaları ve kararı uygulamaları ile birlik yönünde çabaları artık kesintisiz olarak devam edecektir. Bu ilerlemeye yeni işgal ve DAİŞ artığı hamlelerle engel olunamayacağı artık bilinmelidir.

Kürdistan’ın geleceği üzerinde hala belirleyici olduğunu sanan bölge sömürgeci güçleri sağduyulu, kabul edilir politikalarla hareket etmeye çağırıyoruz.

Kürdistan Komünist Partisi – KKP

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

FİSKAYA’DA “KENTSEL DÖNÜŞÜM” BİLDİRİSİ DAĞITTIK!

Bildiriyi verdiğimiz bir bakkal yıkım kararına sert tepki göstererek “şu bildirilerden bana da verin dağıtayım” dedi ve aldı. Okuma yazması olmayan kadınlar bildirileri “niha bidin ê li mal bixwînin” diyerek alıp eve götürdüler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir