Anasayfa / Parti Açıklamaları / HÜKÜMETE/DEVLETE “AKLINI BAŞINA AL” ÇAĞRIMIZDIR

HÜKÜMETE/DEVLETE “AKLINI BAŞINA AL” ÇAĞRIMIZDIR

Öncelikle Sayın Aysel Tuğluk’un ve ailesinin başı sağ olsun! Acısını paylaşıyor ve annesinin defini sırasında bir faşist güruhun gerçekleştirdiği saldırıyı lanetliyoruz!

Maruz kaldıkları linç girişimi nedeniyle HDP Eş Başkanı, Sözcü ve yetkililerine de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Saldırıyı izlemekle yetinen, gittikçe büyüyen faşist güruhun saldırı ve tacizlerini engellemeyen emniyet sorumlularını ve hükümet yetkililerini ise bu tutumlarından dolayı kınıyoruz.

HDP eski milletvekili Aysel Tuğluk’un annesinin cenazesine yapılan alçakça saldırı; esasında Kürt ve Alevi halkımıza yapılmıştır. Ve “insanım” diyen adına utanç vericidir.

Mezarlıkta biriken faşist güruhun “buraya Kürt, Alevi, Ermeni gömdürtmeyiz, gömerseniz çıkartır parçalarız” diye bağıranların verdiği mesaj üzerinde biz Kürtler/Kürdistanlılar elbette düşüneceğiz ama sabah akşam; “bin yıllık kardeşlik”, “ümmet birliği” vb söz edenlerin esas düşünmesi lazım! 14.09.2017

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

BARIŞA HASRET HALKIMIZIN VE DÜNYA HALKLARININ DÜNYA BARIŞ GÜNÜ KUTLU OLSUN!

Başta Kızıl Ordu ve Sovyet halkları olmak üzere, Alman-İtalyan faşizmini tarihe gömen; demokrat, ilerici, devrimci, komünist bütün demokrasi güçlerine minnettarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir