Anasayfa / Parti Açıklamaları / CELAL TALABANİ (MAM CELAL) ARAMIZDAN AYRILDI

CELAL TALABANİ (MAM CELAL) ARAMIZDAN AYRILDI

Kürdistan halklarının başı sağolsun.

Ailesinin ve partili yoldaşlarının başı sağolsun.

Güle güle Mam Celal! Halklarımız seni ve mücadeleni unutmayacak.

Kürdistan halklarının, 25 Eylül’de çıkan sonuçla yaşadıkları büyük sevinç, bugün Mam Celal’in aramızdan ayrılmasıyla yerini büyük bir yasa bıraktı. Mam Celal ayrıldı ama gözü arkada kalmadı. 25 Eylül bağımsızlık referandumunun açığa çıkarttığı büyük ve tarihi sonucu görüp yaşayarak aramızdan ayrıldı.

Ömrünü halkına/halklarına adayan, Ortadoğu’nun anlık değişen dengelerinde ve önemlisi parçalanmış Kürdistan’ın yarattığı tarihsel trajedide 60 yıl siyaseten ayakta kalmayı başarmış çok ender siyasetçilerden biriydi Mam Celal. En çetrefilli sorunlar karşısında bile yılmadan çözüm arayan bulan yaratıcı-pragmatist kimliğiyle dünya siyaset kadrosu içerisinde de önemli bir yer edinmişti.

Kürdistan halkları, Mam Celal’ı unutmayacak. Çok yakında onun ruhunu bağımsız Kürdistan adımıyla şad edecektir. 03.10.2017

 

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

ANTEP PROGRAMI DAHİLİNDE YAVUZELİ VE KÖYLERİ ZİYARET EDİLDİ

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyetinin Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün Yavuzeli ilçesinin köyleri ziyaret edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir