Anasayfa / Parti Açıklamaları / 25 KASIM’DA MİRABELLER, HEWRÎN XELEFLER MÜCADELEYE ÇAĞIRIYOR!

25 KASIM’DA MİRABELLER, HEWRÎN XELEFLER MÜCADELEYE ÇAĞIRIYOR!

59 yıl önce bugün Mirabel Kardeşler Dominik Cumhuriyeti’nin Diktatör’ü Trujillo’nun askerleri tarafından tecavüz edilerek cansız bedenleri vahşice uçurumdan atıldı. Mirabel Kardeşlerin anıları önünde saygıyla eğiliyoruz. 

Aynı zamanda 25 Kasım tüm dünyada kadına yönelik şiddete karşı mücadele günü olması vesilesiyle onlara erkek egemen sisteme karşı kadınlar olarak mücadele etme sözü veriyoruz!

1960’lı yıllarda Mirabel Kardeşleri vahşice katleden anlayış bugün 2019 yılında Türk Devleti’nin örgütlediği SMO tarafından Rojava’da Hewrîn Xelefleri katlediyor!

 Savaşlarda katledilen kadınlar gündelik yaşam içerisinde de birer birer katlediliyor. Emine Bulut, Oya Aydoğdu, Gül Eda Cankel, Şule Çet, Nadira Kadirova gibi yüzlerce kadın… 

Emine Bulut’un “ölmek istemiyorum” çığlığı bugüne kadar katledilen tüm kadınların çığlığıydı. Ancak bu çığlık erkek yargı, devlet, medya ve toplum tarafından görmezden gelindi. 

Tüm kadınlara çağrımızdır;

Kadınları her gün sistematik bir şekilde evde, okulda, işte, sokakta ve savaşlar da katleden erkek egemen sistemi üreten kadın düşmanı kapitalizme karşı KKP saflarında mücadele edelim!

KKP’li Kadınlar

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

ANTEP SYKP VE TİLKİLER KÖYÜ DERNEĞİ ZİYARET EDİLDİ

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyeti çalışmalarına devam etti. Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün KKP heyeti Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Antep il örgütü ve Tilkiler Köyü Dayanışma Derneği’ne ziyarette bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir