Anasayfa / Parti Açıklamaları / TÜRKİYE HALKLARININ GEZİ İSYANINI SELAMLIYORUZ!

TÜRKİYE HALKLARININ GEZİ İSYANINI SELAMLIYORUZ!

Gezi İsyanıözgürlük-devrim-sosyalizm mücadelesinde geleceğin ilk ve yeni habercisidir!

Gezi kalkışması; hak ve özgürlükler gaspına, laik yaşam tarzına müdahaleye, diktatörlük yönelimlerine, rüşvet, yolsuzluk, hırsızlığa ve vahşi kapitalizmin ağırlaşan sömürüsüne karşı Türkiye halklarının kendiliğinden gelişen demokratik bir isyanıdır.

31 Mayıs 2013 Gezi İsyanı; 20. yüzyıl devrimci direniş ve isyan değerlerine sahip çıkmış ama yüzü geleceğe, 21. yüzyılın direniş-isyan-devrimine dönüktür. Gezi İsyanı; mücadele ve eylem tarzıyla, organize olma şekli ve yapısıyla, dayanışma ruhu ve pratiğiyle yeninin ilk ciddi nüvelerini içermektedir. Denilebilir ki 21. yüzyılın özgürlük-devrim- sosyalizm mücadelesinde geleceğin ilk önemli habercisi olmuştur.

31 Mayıs 2013 Taksim Gezi İsyanının üçüncü yıldönümünde;

Diktatörlüğe, laik yaşama müdahaleye, hak ve özgürlükler gaspına, ağırlaştırılan sınıfsal sömürüye hayır diyelim!

Kürdistan’da halkımıza karşı sürdürülen ve insanlığı ayaklar altına alan, savaş hukukunu bile hiçe sayan sömürgeci rejime karşı, Batı’dan da güçlü bir haykırışın yükselmesine vesile olsun!

 

30 Mayıs 2016

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

NİZİP KÖSELER KÖYÜNDE KAHVE TOPLANTISI

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyetinin Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün Nizip Köseler Köyü’nde kahvede halkla buluştuk!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir