Anasayfa / Parti Açıklamaları / Serêkaniyê’deki katliamı lanetliyoruz!

Serêkaniyê’deki katliamı lanetliyoruz!

Batı Kürdistan’da çetelerin halkımıza yönelik gerçekleştirdikleri katliamlara bir yenisi eklendi. 29 Mayıs günü, çoğu çocuk ve kadın olmak üzere 15 insanımız IŞİD çetelerince katledildi.

Serêkaniyê’nin Tileliyê, Temade, Ovencake mezra ve köylerine dönük Irak Şam İslam Devleti’ne (IŞİD) bağlı çetelerin saldırıları Kürt halkının kazanımlarını baltalamayı amaçlamaktadır.

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi (ÖSP), Serêkaniyê katliamında yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı diler, acılarını paylaşır. Halkımızın başı sağ olsun!

Bu katliam da göstermiştir ki Batı Kürdistan ulusal demokratik hareketi, düşmana karşı birliğini zaman geçirmeden gerçekleştirmelidir. Zaman geçirmeden Kürt Yüksek Konseyi (KYK) altında sağlanan birliğe işlerlik kazandırmalıdır. Bugün IŞİD, yarın BAAS güçlerinin saldırılarına karşı en büyük silahın kendi ulusal birlikleri olduğunu bir an olsun unutmamalıdır.  30.05.2014

 

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi (ÖSP)

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

BARIŞA HASRET HALKIMIZIN VE DÜNYA HALKLARININ DÜNYA BARIŞ GÜNÜ KUTLU OLSUN!

Başta Kızıl Ordu ve Sovyet halkları olmak üzere, Alman-İtalyan faşizmini tarihe gömen; demokrat, ilerici, devrimci, komünist bütün demokrasi güçlerine minnettarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir