Anasayfa / Parti Açıklamaları / LOKMAN BİRLİK’İN BEDENİNİ YERDE SÜRÜKLENMESİNİ LANETLİYORUZ!

LOKMAN BİRLİK’İN BEDENİNİ YERDE SÜRÜKLENMESİNİ LANETLİYORUZ!

 

Şırnak kent merkezinde “çıkan çatışmada” Lokman Birlik, polis tarafından vuruluyor. Birlik’i öldürenler kin ve öfkelerini ölü bedene “100’e yakın kurşun sıkarak” kusuyorlar! Bununla da yetinmeyip Birlik’in ölü bedenini zıhlı aracın arkasına bağlayarak sokaklarda sürüklüyorlar!

Lokman Birlik’in ölü bedeninin zırhlı araç arkasında taşınması insanlığın tükenişi olduğu kadar Türk rejiminin acizliğini de sergilemektedir. Türk rejimi ve militarist güçleri, halkımıza savaş açmanın ötesinde gerek sürüklenen ölü beden gerekse çıplak sergilenen kadın cesedi gibi her olayda dehşet verici kin ve öfkelerini de kusuyorlar.

Dün çıplak teşhir edilen insan bedeni, bugün zırhlı araca bağlanan ölü insan bedeni; Türk rejiminin “demokrasi, insan hakları ve İslam kardeşliği” söylemlerinin tükenişinin resmidirler. Gerçekten de halkımız/halklarımız, demokrasi, özgürlük ve insan hakları savunucuları bu “resmi unutmamalıdır”!

Rejim halkımıza savaş ilan etti, Varto, Silvan, Sur, Cizre, Nusaybin…  Halk kuşatma altında nefes alamıyor. İstanbul, İzmir, Çukurova izliyor! Hani “kardeştik”! Kardeş, kan revan içerisinde bırakılan kardeşini böyle izlemekle yetinmemeli, demokratik tepkisini koymalıdır. Teker teker kuşatma altına alınan kentlerimizde rejim halkımıza kan kustururken Türkiye metropollerinin yanı sıra Van, Diyarbakır, Urfa’da seyrediyor!

ÖSP; Kürdistan ve Türkiye’de halklarımızı, süren operasyonlara, ilan edilen “güvenli bölge” politikasına ve kuşatma altına alınan kentlerimizde sergilenen vahşete karşı güçlü demokratik tepki vermeye çağırıyor! 04-10-2015

 

Sinan Çiftyürek

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

Genel Başkanı

 

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

NİZİP KÖSELER KÖYÜNDE KAHVE TOPLANTISI

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyetinin Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün Nizip Köseler Köyü’nde kahvede halkla buluştuk!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir