Anasayfa / Parti Açıklamaları / KKP SENİ UNUTMADI UNUTMAYACAK!

KKP SENİ UNUTMADI UNUTMAYACAK!

Unutmadığımız ve Kürdistan Komünist hareketi olarak mücadelemizde her daim yaşatacağımız değerli çınarlarımızdan biri de 4 Eylül 2015 yılında yitirdiğimiz NAMIK DURUK yoldaştır. Anısı ve mücadelesi önünde saygıyla eğilirken O’nu bir kez daha sevgi ve özlemle anıyoruz.

Ünlü “Ayakta ölmek” deyimine yakışanlardan biri de Namık yoldaşımızdır dersek abartmış olmayız. Bu deyimin, bir nevi işinin başında, uğraşısının içinde, hedeflerini, ideallerini gerçekleştirme peşini bırakmadan yaşama veda etmek demek olanı bizatihi yoldaşımızın pratiğinde tanık olduk.

İlerlemiş yaşına, kimi zaman mevsimlerin olumsuz koşullarına rağmen Namık yoldaşımız partili yaşam içinde yapılması gerekenleri başkasına bırakmayacak kadar bilinçli bir faaliyetin örnek kişisiydi.

Aramızdan fiziken ayrılmadan önce tıpkı Tuncay Atmaca yoldaş gibi Namık yoldaşımızda heyecanlı bir şekilde Kürdistan Komünist Partisi ismini alacağımız kongre ortamını yaşamanın beklentisi içindeydi. Yakın tarihimizin parti şehidi olarak gördüğümüz Namık yoldaşımızın en yaşlı üye sıfatıyla 3. Genel Kongre’mizin açılış konuşmasını yaparak bizlere hitap etmesi bizimde en büyük beklentimizdi.

Ama gözün arkada kalmasın yoldaş! Müjdeler olsun ki, aramızdan ayrılışının 4. yılında aldığımız KKP ismiyle şimdi seni anıyoruz ve her daimde anacağız!

Partiya Komunîst a Kurdistan – KKP

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

NİZİP KÖSELER KÖYÜNDE KAHVE TOPLANTISI

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyetinin Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün Nizip Köseler Köyü’nde kahvede halkla buluştuk!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir