Anasayfa / Parti Açıklamaları / SEYİT RIZALAR MÜCADELEMİZDE YAŞIYOR!

SEYİT RIZALAR MÜCADELEMİZDE YAŞIYOR!

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi olarak; 15 Kasım 1937′de 6 arkadaşıyla birlikte Elazığ’da idam edilen Seyit Rıza şahsında verilen Kürt ulusal mücadelesini saygıyla selamlarken bu uğurda yitirdiğimiz ölümsüzlerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyoruz.

Seyit Rıza ve arkadaşlarının 79 yıldır mezar yerleri halen ailelerine gösterilmedi. Ailesinin yıllar önce Elazığ valiliğine yaptıkları başvuruları “art düşünceli olarak böyle bir davaya başvurmuşsunuz, Seyit Rıza diye birisinin mezarından habersiziz, böyle bir olay yoktur” inkârının yanı sıra, bu konuda meclise verilen soru önergeleri de reddedilmiştir.

Devimci, sosyalist, demokratik kamuoyun genelkurmay arşiv belgelerinde 79 yıldır saklı olan Seyit Rızaların mezar yerlerinin derhal açığa çıkarılması konusunda hükümete demokratik baskıyı sürdürmeye çağırıyoruz.

Kürdistan halkları, Seyit Rıza ve dava arkadaşlarının ulusal özgürlük mücadelesini unutmayacaktır.  15.11.2017

Seyit Rızalar mücadelemizde yaşıyor.

 

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

 

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

NİZİP KÖSELER KÖYÜNDE KAHVE TOPLANTISI

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyetinin Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün Nizip Köseler Köyü’nde kahvede halkla buluştuk!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir