Anasayfa / Parti Açıklamaları / KOBANÎ İLE DAYANIŞMA GÜNÜNDE ULUSAL DEMOKRATİK BİRLİĞİ GÜÇLENDİRELİM!

KOBANÎ İLE DAYANIŞMA GÜNÜNDE ULUSAL DEMOKRATİK BİRLİĞİ GÜÇLENDİRELİM!

26 Ocak 2015’, Kobanî kentinin IŞİD’ten tamamıyla geri alındığı gün. İşte bu güne giden zorlu mücadele sürecinde; Kobanî’ye destek vermek için aralarında Nobel Barış Ödülü sahibi, insan hakları savunucusu Adolfo Perez Esquivel ve Amerikalı filozof ve dilbillimci Prof. Noam Chomsky’nin de olduğu dünya çapında tanınan çok sayıda kişinin çağrısı ile 1 Kasım Dünya Kobani Günü ilan edildi. Ve IŞİD karşıtı savaşta Kobanî halkı ve savaşçılarıyla dayanışma da gittikçe güçlenmeye başladı.

Kobanî halkı ve savaşçıları; dört parçada Kürdistan halklarının ve siyasetinin partiler-parçalar üstü tutumla sağladıkları destek ile IŞİD karşıtı ABD öncülüğündeki Uluslar arası Koalisyon’unda katkılarıyla kenti 3 ayı aşkın bir sürenin ardından IŞİD’ten 26 Ocak 2015’te tamamıyla geri almıştı.

Kürdistan halkları ve siyaseti bugün aynı parçalar-partiler üstü ruh ve bilinçle Kerkük/Kürdistan işgaline ve Efrin’in kuşatılmasına karşı durmalıdırlar.

Gün, iç işbirlikçileri, hainleri, maşaları oldukları dış sömürgeci ellerle birlikte Kürdistan siyasetinden temizleme günüdür. Her parti bu bakışla kendini sorgulamalıdır.

1 Kasım 2014, Kobanî ile dayanışma gününde işgal altındaki Kerkük ve kuşatma altındaki Efrin ile dayanışmayı yükseltelim! 1.11.2017

Kahrolsun sömürgecilik!

Kahrolsun iç ihanet!

 

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

 

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

PARAMAZ VE YOLDAŞLARININ MÜCADELESİ ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLİYORUZ!

İstanbul Beyazıt meydanında asılarak katledilen Ermeni Sosyal Demokrat Hınçak Partisi (SDHP) kurucu ve üyeleri Paramaz ve 19 yoldaşını 106. yılında da saygıyla anıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir