Anasayfa / Parti Açıklamaları / KATLEDİLEN 34 GENÇ YOLDAŞIMIZI UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ!

KATLEDİLEN 34 GENÇ YOLDAŞIMIZI UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ!

Kürdistan ve Türkiye devrimci, sosyalist mücadele tarihi unutulmaz acılar ve kayıplarla yüklü. Adeta takvim yapraklarının her günü, bizlerde derin izler bırakmış yaşanmış acı kayıpları gündemimize taşımakta. 20 Temmuz’u gösteren bu takvim günüde böylesi unutulmaz acı günlerimizden biridir.

20 Temmuz 2015 tarihi;  Ş.Urfa ili Suruç ilçesinde Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SDGF) üyesi 300 yoldaşımız, Kobani Kuşatması sonrası Kobani’nin yeniden inşa çalışmalarında bulunmak amacıyla geldikleri Amara Kültür Merkezi bahçesinde basın açıklaması yaptıkları anda DAİŞ tarafından gerçekleştirilen canlı bomba sonucunda 34 genç canımızı yitirdiğimiz tarihtir.

Enternasyonalci devrimci bir ruhla yakılan, yıkılan Kobani(Batı Kürdistan)’nin yeniden inşası çalışmalarında yer almak ve halkımızla dayanışma içinde olma amacını taşıyan bu 34 yoldaşımızı Özgürlük ve Sosyalizm Partisi olarak unutmadık, unutmayacağız.

Anıları önünde saygıyla eğiliyoruz.

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

11 EYLÜL DEVRİMİ BUGÜNKÜ KAZANIMLARIN YOLUNU AÇTI!

KKP olarak; 11 Eylül Devrimi’nin yol göstericiliğinde; Kürt ulusal güçlerimizi birbirinden algıladıkları tehdidi geride bırakmaya, ortak kazanımlarımız adına birlikte adım atmaya çağırıyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir