Anasayfa / Parti Açıklamaları / DENİZ-HÜSEYİN-YUSUF’U İDAMLARININ 46 YILDÖNÜMÜNDE ANIYORUZ!

DENİZ-HÜSEYİN-YUSUF’U İDAMLARININ 46 YILDÖNÜMÜNDE ANIYORUZ!

Bugün THKO liderleri Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan, Yusuf Aslan’ın idam edilişlerinin 46. yıl dönümü. Onları saygıyla anıyoruz.

Deniz-Hüseyin-Yusuflar ve elbette Sinan-Kadir-Alpaslan-Aynalar- Gökoğulları…  yani THKO önderlerinin mücadelesi; emperyalizme ve kapitalizme karşı başkaldırı ruhu ve pratiğini temsil ettikleri kadar geçmiş mücadele tarzı ile de bir yol ayrımıydı. Başta THKO- TİKKO ve genelde 68 kuşağı Kürt/Kürdistan meselesinde de geçmişten kopuşu; idam sehpalarında Kürt halkını anarak ve işkencehanelerde savunarak gerçekleştirdiler. Onları unutmayacağız, halklarımızın, işçi sınıfımızın özgürlük ve sosyalizm mücadelemizde sonsuza dek yaşatacağız.

Deniz-Hüseyin-Yusufların söylemiyle pratiği arasında asla makas olmadı. Onlar söylediklerini yapmak ve yaptıklarını ise savunmak iç tutarlılığıyla sonraki kuşaklara, bizlere örnek oldular.

6 Mayıs 2018

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

 

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

DEVRİMCİ ALİ YOLDAŞ, SENİ UNUTMADIK/UNUTMAYACAĞIZ!

24 Temmuz 2015’te sonsuzluğa uğurladığımız değerli yoldaşımız Ali Uçar’ı sevgi ve özlemle anıyoruz. Yaşamı boyunca Devrimci Ali olarak taşıdığı isme yakışır duruşta bulunan yoldaşımızın mücadelesi ve anısı önünde saygıyla eğiliyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir