Anasayfa / Parti Açıklamaları / ALİ UÇAR (DEVRİMCİ ALİ’Yİ) MÜCADELEMİZDE YAŞATACAĞIZ!

ALİ UÇAR (DEVRİMCİ ALİ’Yİ) MÜCADELEMİZDE YAŞATACAĞIZ!

24 Temmuz 2015, yani bundan üç yıl önce Ali Uçar yoldaşın aramızdan fiziki olarak ayrılışının üçüncü yıl dönümünde mezarının başında sevgiyle ve saygıyla anıyoruz!

Ali Uçar, Malatya devrimci sosyalist camiada ve yöre halkı nezdinde Devrimci Ali olarak anılırdı. Bu lakapla anılmış olmak, Ali yoldaşın on yıllara dayanan kararlı ve sarsılmaz bir devrimci iradeyle sürdürdüğü inançtı mücadelesinin ürünüdür. Kimse ona bu sıfatı takmadı, O dışıyla-tırnağıyla, emekçi köylü oluşunun yoksulluğuyla ve her türlü baskı-işkenceyi göğüsleyerek sürdürdüğü devrimci-sosyalist mücadelesiyle o ismi hak etti.

Öyle ki Ali Uçar; THKO-Mücadele Birliği, TKEP ve sonrası KKP derken ÖSP saflarında bir gün olsun örgütlü mücadelenin dışına düşmeden sarsılmaz bir iradeyle yaşamı boyunca “ben komünistim, özgürlük ve sosyalizm mücadelesinin neferiyim” diyen bir devrimci iradeyi temsil ediyordu. Devrimci Ali’nin yoldaşları yani ÖSP olarak bizler onun devrimci-sosyalist çizgisinin takipçisiyiz, olmaya devam edeceğiz.

Ali yoldaşımızı unutmayacağız, Onu Kürdistan ulusal özgürlük ve sosyalizm mücadelesinde her daim yaşatacağız.

Kahrolsun sömürgecilik ve sömürü düzeni kapitalizm!

Yaşasın özgürlük ve sosyalizm mücadelesi!

23.07. 2018

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi 

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

ANTEP PROGRAMI DAHİLİNDE YAVUZELİ VE KÖYLERİ ZİYARET EDİLDİ

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyetinin Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün Yavuzeli ilçesinin köyleri ziyaret edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir