Anasayfa / Parti Açıklamaları / Serêkaniyê’deki katliamı lanetliyoruz!

Serêkaniyê’deki katliamı lanetliyoruz!

Batı Kürdistan’da çetelerin halkımıza yönelik gerçekleştirdikleri katliamlara bir yenisi eklendi. 29 Mayıs günü, çoğu çocuk ve kadın olmak üzere 15 insanımız IŞİD çetelerince katledildi.

Serêkaniyê’nin Tileliyê, Temade, Ovencake mezra ve köylerine dönük Irak Şam İslam Devleti’ne (IŞİD) bağlı çetelerin saldırıları Kürt halkının kazanımlarını baltalamayı amaçlamaktadır.

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi (ÖSP), Serêkaniyê katliamında yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı diler, acılarını paylaşır. Halkımızın başı sağ olsun!

Bu katliam da göstermiştir ki Batı Kürdistan ulusal demokratik hareketi, düşmana karşı birliğini zaman geçirmeden gerçekleştirmelidir. Zaman geçirmeden Kürt Yüksek Konseyi (KYK) altında sağlanan birliğe işlerlik kazandırmalıdır. Bugün IŞİD, yarın BAAS güçlerinin saldırılarına karşı en büyük silahın kendi ulusal birlikleri olduğunu bir an olsun unutmamalıdır.  30.05.2014

 

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi (ÖSP)

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

ANTEP PROGRAMI DAHİLİNDE YAVUZELİ VE KÖYLERİ ZİYARET EDİLDİ

KKP Antep il örgütünün organize ettiği ve Genel Başkanımız Sinan Çiftyürek ve HDP Urfa Milletvekili Nusrettin Maçin yoldaşın da içinde bulunduğu KKP heyetinin Antep faaliyet programı çerçevesinde bugün Yavuzeli ilçesinin köyleri ziyaret edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir