Anasayfa / Parti Açıklamaları / ORLANDO’DAKİ EŞCİNSELLERE YAPILAN SALDIRIYI LANETLİYORUZ!

ORLANDO’DAKİ EŞCİNSELLERE YAPILAN SALDIRIYI LANETLİYORUZ!

Ramazan ayında eşcinsellere karşı sergilenen bu fanatizmi, İslam adına herkesi lanetlemeye çağırıyoruz.

ABD’nin Orlando şehrinde ki eşcinsel gece kulüplerinden Pulse Club’a düzenlenen saldırıda 50 kişi yaşamını yitirirken 53 kişi de yaralandı. Silahlı saldırıyı bir “İslam Devleti savaşçısı”nın yaptığını belirten fanatik terör örgütü IŞİD üstlendi.

El Kaide, IŞİD, Boko Haram gibi terör örgütleri üzerinden, İslam ve terörün, İslam ve dehşet verici büyük katliamların birlikte anıldığı günümüzde, “Müslüman’ım” diyen herkesi bu insanlık dışı saldırı ve katliamlara karşı sesini yükseltmeye çağırıyoruz.

Sadece ABD’de değil dünyanın her yerinde LGBTİ  (lezbiyen, gay, biseksüel, trans, interseks) topluluklarına dönük artan saldırıları kınıyoruz.

İnanıyoruz ki ebemkuşağı renklerinin mücadelesi, tüm demokrasi ve sosyalizm yanlısı güçlerle birlikte karanlığınızı yenecektir. 13.06.2016

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi

 

Bu açıklamaya da bakabilirsiniz.

DEVRİMCİ ALİ YOLDAŞ, SENİ UNUTMADIK/UNUTMAYACAĞIZ!

24 Temmuz 2015’te sonsuzluğa uğurladığımız değerli yoldaşımız Ali Uçar’ı sevgi ve özlemle anıyoruz. Yaşamı boyunca Devrimci Ali olarak taşıdığı isme yakışır duruşta bulunan yoldaşımızın mücadelesi ve anısı önünde saygıyla eğiliyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir